A Fidesz-frakció is megérkezett a TikTokra (VIDEÓ)
„Ezentúl itt adunk rendszeres tájékoztatást a fontos politikai ügyekről, az új törvényekről, arról, hogy miért szavaztuk meg őket, és mit várhatnak tőlünk az emberek” – mondta Kocsis Máté.
Természetesen ne utánozzuk a tiktokkereket, veszélyes is lehet.
Nyitókép: Mamasuba / Image Source / AFP. Illusztráció.
A közösségi oldalak elterjedésével elkerülhetetlenné vált az is, hogy időről időre különböző trendek üssék fel a fejüket. Ezek néha egyszerűen csak hülyeségek, de van, amikor veszélyt is jelentenek a felhasználókra (gondoljunk csak a Tide pod esetére, amikor mosogépbe való kapszulát próbáltak enni a különböző internetezők, mondván, ez egy „kihívás”).
Ezúttal TikTokon most valamiért az kering, hogy érdemes leragasztani a szánkat éjszakára a nyugodt alvás érdekében.
A dolog mögött megbújó állítás az, hogy így az ember kevesebbet horkol, jobban alszik, és még a lehelete is frissebb lehet reggel – írja a Gizmodo.
A lap mindezt az ún. alvási apnoe nevű állapottal összefüggésben ismerteti, ami egy olyan, alvás közben jelentkező rendellenes állapot, mely során a légzésben szünetek alakulnak ki. Ez arra készteti az agyat, hogy felébressze az embert, annak érdekében, hogy újból lélegezzen az ettől szenvedő személy – gyakori tünet a horkolás is. megnézte, tudományosan lehet-e valóságalapja ennek a bizarr módszernek.
A dologra az lehet a magyarázat, hogy az obstruktív alvási apnoéban szenvedő emberek gyakran a szájukon keresztül veszik a levegőt, kompenzálva az orr elzáródott légútjait, és így elkerülni az olyan problémákat, mint a száj kiszáradása, vagy a rosszabb alvásminőség.
A lap talált erre vonatkozó tanulmányokat is (nincs sok), ám ezekkel az a gond, hogy nagyon kis mintán alapulnak. Például: az egyik ilyen vizsgálat azonban úgy találta, hogy a résztvevők 65 százalékának tünetei a száj leragasztása révén érezhetően enyhültek – igen ám, csakhogy mindössze 20 ember volt a minta. Ráadásul olyan vizsgálatok is akadnak, melyek a szájragasztás révén csak súlyosabb apnoés tüneteket mutattak.
Mindenesetre mi azt tanácsoljuk: inkább ne ragasszák le a szájukat alvás közben.